Добрый день! Учредитель нашего предприятия как физическое лицо имеет автомобиль 2013 г. марки Рorshe Рanamera, обьем двигателя – 3605. По месту проживания налоговое уведомление – решение на уплату транспортного налога не приходило ни в 2016 г., ни в 2017 г. Должен ли владелец авто самостоятельно оплатить транспортный налог? Какие налоговые последствия могут быть?

Доброго дня!

Дякуємо за Ваше питання!

Відповідно до підпункту 267.2.1. статті 267 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПК України) об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Перелік відповідних легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році (далі – Перелік), розміщений на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України).

Згідно з Переліком легкові автомобілі марки Porsche моделі Panamera з об’ємом двигуна 3000 і 4000 см3 та віком до 5 років (включно) є об’єктом оподаткування транспортним податком.

Таким чином, легковий автомобіль Porsche Panamera 2013 року випуску з об’ємом двигуна 3605 см3, який перебуває у власності фізичної особи, підлягає оподаткуванню транспортним податком у 2016 та 2017 році.

Проте варто звернути увагу на механізм адміністрування транспортного податку з фізичних осіб.