Доброго дня, можете надати консультацію по роботі з міжнародним постачальником і ФОП в Україні? Що потрібно для ввозу товару в Україну за кодом ТНВЕД 63079098? Чи потрібно укладати договір? Які є обмеження у валютних розрахунках? Чи потрібні додаткові заключення та документи від державних органів і які сертифікати відповідності, висновки СЕС і т. п.? Дякую.

Доброго дня!

Дякуємо за Ваше питання!

Зважаючи, що український суб’єкт господарювання (ФОП) планує здійснювати діяльність з іноземним суб’єктом господарювання, такі відносини підпадають під визначення зовнішньоекономічної діяльності, поняття та порядок здійснення якої передбачено Законом України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність». Експорт та імпорт товарів є видами зовнішньоекономічної діяльності.

Домовленість суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності (в тому числі щодо купівлі-продажу, поставки товарів), оформлюється зовнішньоекономічним контрактом між резидентом і нерезидентом, вимоги до якого визначені Законом України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Крім того, статтею 335 Митного кодексу України (далі – МК України) визначено перелік документів, що подаються для митного контролю разом з митною декларацією органу доходів і зборів, а також передбачено, що в митній декларації зазначаються дані про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інші документи, що підтверджують право володіння, користування та/або розпорядження товарами. Також зовнішньоекономічний договір є документом, що підтверджує митну вартість товарів відповідно до пункту 2 частини другої статті 53 МК України. Відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) та його основні умови вносяться до митної декларації, на підставі якої здійснюється митне оформлення товарів ( пункт 7 частини восьмої статті 257 МК України).