З яких джерел відбувається повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань?

В силу положень пункту 43.6 статті 43 ПК України, повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

У свою чергу, пунктом 4 Порядку взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого спільним Наказом Міністерства доходів і зборів України та Міністерства фінансів України від 30 грудня 2013 року № 882/1188 передбачено, що у разі коли у поточному році порівняно з минулим роком згідно із законодавством відбулася зміна напряму зарахування податку (збору) до бюджету, повернення платнику податку відповідної суми помилково та/або надміру сплаченого грошового зобов'язання здійснюється з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, що підлягає поверненню.

Якщо ж платіж, що повертається, був сплачений до загального (спеціального) фонду державного або відповідного місцевого бюджету, але згідно із законодавством не передбаченого серед джерел формування бюджетів у поточному бюджетному році, повернення здійснюється з рахунків, на яких обліковуються кошти від зарахувань інших надходжень відповідного бюджету.