Чи може фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування віднести до складу витрат суму коштів, витрачених на купівлю комп’ютера для роботи в офісі, або ж амортизувати такий комп’ютер? (Питання від користувача Антон)

Порядок оподаткування доходів фізичної особи – підприємця (далі – ФОП), що обрала загальну систему оподаткування, визначено статтею 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПК України).

Відповідно до пункту 177.2. статті 177 ПК України об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Перелік таких витрат визначено пунктом 177.4 ПК України і якщо узагальнити перелік таких витрат, то вони безумовно повинні бути пов’язаними із здійсненням господарської діяльності.