Чим відрізняються подання уточнюючого розрахунку від уточнення показників у декларації за наступний податковий період (абзац 1 та абзац 2 пункту 50.1 ПК України)?

Уточнюючий розрахунок (абзац 1 пункту 50.1 ПК України) та уточнення показників в декларації за наступний звітний період (абзац 2 пункту 50.1 ПК України) є різними способами виправлення помилок у податковій звітності, проте відрізняються за правовою природою та наслідками. Зокрема, передбачений різний розмір штрафів, які застосовуються до суми заниження податкових зобов’язань. У ПК України чітко визначені обмеження та правові наслідки подання уточнюючого розрахунку, а питання, чи застосовуються ці положення до декларації за наступний податковий період, в якій уточнені показники за попередній звітний період, варто вирішувати в кожному конкретному випадку.