Як платнику рентної плати обчислювати податкове зобов’язання, якщо він отримав ліцензію не на початку звітного періоду?

Відповідно до ПК України сплата рентних платежів за використання радіочастотного ресурсу України пов’язана з моментом видачі/продовження дії дозвільного документу, а саме:

Зі змісту статей ПК України, не вбачається відповіді на це питання, так само, як і з чинної на сьогодні форми Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України, затвердженої наказом від 24.12.2010 № 1018. Контролюючий орган в листі від 10.06.2013 № 4602/6/99-99-15-04-01-16 дійшов висновку, що сплачувати потрібно пропорційно строку дії ліцензії/дозволу, а також навів формулу розрахунку податкового зобов’язання.  Щоправда, такий висновок був зроблений в контексті сплати збору за використання радіочастотного ресурсу. В той же час, з огляду на те, що станом на сьогодні може виникнути аналогічна ситуація зі сплатою рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, доцільно брати таке роз’яснення до уваги. В додаток до цього, при заповненні звітності необхідно звернутися до змісту пункту 46.4 ПК України, який надає право платнику податків подати за власною формою податкову декларацію або ж зазначити відповідний факт у спеціальному місці в податковій декларації у випадку, якщо чинна форма зменшує або збільшує його податкові зобов’язання (див. додатково аналітичний матеріал «Декларація»). В такому випадку, в поясненнях платнику податків доцільно вказати, коли фактично було отримано ним ліцензію/дозвіл на використання радіочастотного ресурсу, та зазначити, що податкові зобов’язання вираховувались за ті дні, коли така ліцензія діяла. 

Юрист-аналітик Taxlink

Євгеній СОКУР