Який порядок обрання загальної системи оподаткування для фізичної особи-підприємця?

Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі – ПК України) для фізичних осіб-підприємців виділяє дві системи оподаткування:

1. – загальна система обліку та звітності (стаття 177 ПК України);

2. – спрощена система обліку та звітності (статті 291 - 300 ПК України).

Для того щоб обрати загальну систему оподаткування платнику податків не потрібно подавати до податкового органу заяву про обрання загальної системи оподаткування чи інших документів. Тому як державний реєстратор на підставі документів, які були подані для державної реєстрації фізичної особи-підприємця здійснює державну реєстрацію та передає відповідні документи до органу доходів і зборів за місцем реєстрації платника податків, і останній автоматично стає платником загальної системи оподаткування. Проте, якщо платник податків бажає бути платником ПДВ, то він зобов’язаний не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку, подати до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою № 1-ПДВ. Разом з тим, реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку може бути подана державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.


Експерт Taxlink
Костянтин ЧАРТОРИЙСЬКИЙ