Податок

Сучасна форма податків є відносно новою, хоча основні елементи механізму оподаткування зародилися ще в давнину. Значний вклад в розвиток розуміння податків зробили економічні теорії, що почали свій розвиток в 16 столітті. До цього часу податки не відігравали настільки значну роль у формуванні бюджету.

Зокрема, відомий французький державний діяч Жан Боден, при формуванні світської концепції суверенітету, як незалежної і абсолютної влади щодо створення і втілення в життя основних законів, життєво необхідних для нормального функціонування держави[1], приділив увагу і доходам, за рахунок яких держава повинна існувати. Будучи прихильником концепції меркантилізму, Жан Боден виділяв 7 джерел державного доходу:

Меркантилісти вбачали основним багатством держави результат міжнародної торгівлі, тобто позитивне значення платіжного балансу, за яким кількість реалізованого за межі держави товару повинна перевищувати кількість ввезеного товару. Показником багатства держави меркантилісти вважали кількість золота, яким володіють піддані та сама держава.