Кого слід вважати власником об’єкта нерухомості, відмінного від земельної ділянки?

Згідно з підпунктом 266.1.1. статті 266 ПК України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Відповідно до частини 1 статті 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Для того, щоб дати визначення поняттю "власник об’єкта нерухомості" варто, в першу чергу, зрозуміти, з якого моменту виникає набуття права власності на нерухоме майно у особи. Особливість режиму нерухомого майна визначається тим, що права на нього підлягають державній реєстрації.