Чи може тягнути коригування податкових зобов’язань на підставі статті 123-1 ПК України відповідальність за іншими статтями ПК України?

Відповідальність за статтею 1231 ПК України полягає у нарахуванні пені в розмірі 120 % облікової ставки НБУ, що діяла на кінець звітного періоду, в якому відбулось розірвання договору або такий договір перестав відповідати вимогам, передбаченим ПК України, на суму попередньо сплачених платежів, внесків, премій за договорами. При цьому нарахування пені не звільняє платника податків від обов’язку сплати податкових зобов’язань.

Стаття 1231 ПК України містить вказівку на те, що штрафні санкції за заниження об'єкта оподаткування з податку на прибуток у випадках, визначених нею, як до страховика, так і до платника податку не застосовуються. Це означає, що надсилання в даному випадку податкового повідомлення-рішення в порядку, визначеному підпунктами 54.3.1 та 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 ПК України, не повинні тягнути за собою відповідальність, передбачену пунктом 123.1 статті 123 ПК України.

При цьому відповідальність не повинна наставати і відповідно до статей 126, 127 ПК України, адже коригування зобов’язань, яке виступає наслідком застосування статті 1231 ПК України відбувається у тому звітному періоді, в якому відбувається розірвання вказаного договору або порушуються його умови, у зв'язку з цим скориговані суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств не повинні вважатись такими, що сплачені з порушенням строків, передбачених статтею 57 ПК України.