Які платники підпадають під квартальний період декларування, а які під річний?

Платникам, які у 2015 році подавали декларацію за півріччя та/або три квартали,  потрібно надати річну декларацію до податкових органів не пізніше 09.02.2016 р., тобто протягом квартального строку. Пояснимо чому.

Згідно з пунктом с статті 57 ПК України у редакції 2015 року  платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховують при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період (2014 рік) перевищували 20 мільйонів гривень, у 2015 році повинні були платити авансові внески у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду.

Якщо ж за підсумками 2014 року такі платники податку не отримали прибутку або отримали збиток, вони не нараховували податкових зобов'язань і не мали базового показника для визначення авансових внесків у 2015 році. Але у разі отримання прибутку за підсумками першого кварталу вони повинні були подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали 2015 року та за 2015 рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.