Чи передбачена в ПК України вина платника?

Серед податкових правопорушень, передбачених статтями 117–1281 ПК України  законодавець лише один раз вказує на обов’язковість вини платника податку.

Пункт 1201.2 ПК України передбачає, що за відсутності з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній/розрахунку коригування.

Проблемним питанням залишається, що саме вважати «виною» платника, тому, на жаль, ця категорія залишається оціночною на розсуд суду.

При цьому системне тлумачення пунктів 1201.1 та 1201.2 досліджуваної статті не дає підстав однозначно стверджувати, що відповідальність за правопорушення, визначене пунктом 1201.1 трансформується у відповідальність за правопорушення, визначене пунктом 1201.2.