Які наслідки передбачені при несвоєчасному чи перерахуванні не в повному обсязі банком отриманих коштів до бюджету та державних цільових фондів для платника податку?

Платник звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції, якщо таке порушення було здійснено з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Проте платник не звільняється від сплати самого податкового зобов’язання.

Відповідно до пункту 109.1 статті 109 ПК України суб’єктами податкових правопорушень є платники податків, податкові агенти та посадові особи контролюючих органів. Із системного тлумачення норм ПК України суб’єктами деяких податкових правопорушень виступають також банки, інші фінансові установи, держава, тощо.