Чи потрібно договір застави/іпотеки посвідчувати нотаріально?

За загальним правилом, договір застави укладається в простій письмовій формі. Проте в окремих випадках договір потребує нотаріального посвідчення. До них відносять заставу нерухомого майна, космічних об'єктів, транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації (стаття 13 Закону України «Про заставу»). Тобто всі об’єкти, застава яких називається «іпотекою» відповідно до Закону про іпотеку.

Іншими словами, договір іпотеки, предметом якого є застава нерухомості, космічних об’єктів та автотранспорту потребує обов’язкового нотаріального посвідчення.