Які іноземні доходи оподатковуються в Україні?

В Україні оподатковуються лише іноземні доходи резидентів України. Так, відповідно до пункту 13.1 статті 13 ПК України доходи, отримані резидентом України (крім фізичних осіб) з джерел за межами України, враховуються під час визначення його об'єкта та бази оподаткування у повному обсязі. Згідно з пунктом 13.3 статті 13 ПК України доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПК України чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Отже, за українським законодавством іноземні доходи резидентів, як фізичних, так і юридичних осіб, оподатковуються в Україні. Це підтверджується спеціальним нормами, що регулюють оподаткування податком на прибуток та податком на доходи фізичних осіб. Прибуток з джерелом походження з-за меж України є об’єктом оподаткування податком на прибуток (підпункт 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПК України). Сума іноземного доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - резидента (підпункт 170.11.1 пункту 170.1 статті 170 ПК України).