Звільнення юридичної особи – платника єдиного податку ІІІ групи від сплати земельного податку

15 Березня 2016
Аа Аа

Головне управління ДФС у Тернопільській області (далі – ДФС) розглянуло питання щодо сплати земельного податку юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи.

Контролюючий орган роз’яснив механізм реалізації підпункту 4) пункту 297.1 статті 297 Податкового кодексу (далі – ПК України), який зазначає, що платники єдиного податку першої – третьої груп не звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку для провадження господарської діяльності.

ДФС зазначила, що земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території, сплачує суб’єкт господарювання, який має право власності або користування на таку земельну ділянку.

Тобто земельний податок за земельнi дiлянки, на яких розташованi багатоквартирнi будинки, а також належнi до них будiвлi, споруди з урахуванням пропорцiйної частки прибудинкової територiї, сплачує суб’єкт господарювання, який має право власностi або користування на таку земельну дiлянку.

Контролюючий орган вказує, за яких умов юридична особа – платник єдиного податку третьої групи звільняється від податкових обов’язків із земельного податку:

  • юридична особа – платник єдиного податку третьої групи, яка набула право власності або користування земельною ділянкою та є власником нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку, а надання в оренду нерухомого майна є її основним або одним із видів діяльності, звільняється від сплати земельного податку за земельну ділянку під таким майном за умови надання в оренду нерухомого майна згідно з укладеною цивільно-правовою угодою.

У такому випадку земельна ділянка цим платником (орендодавцем) використовується лише для здійснення господарської діяльності, що підпадає під вимоги підпункту 4) пункту 297.1 статті 297 ПК України.

Насамкінець, контролюючий орган зазначив, що на відміну від земельного податку, звiльнення вiд сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності чинним законодавством не передбачено.

Зі спорідненими запитаннями Ви можете ознайомитися у нас на платформі:

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments