Звіти з виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів – погляд ДФС України

06 Червня 2016
Аа Аа

ДФС України оприлюднила листи, у яких роз’яснює порядок заповнення та подання звітів з виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів:

а) Лист ДФС України від 17.05.2016 р. № 10689/6/99-99-12-02-02-15 «Про надання звітності»:

«Відповідно до норм наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. № 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення":

1. До звіту № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" включається реалізація алкогольних напоїв (включаючи виноматеріали) лише власного виробництва, тобто вироблені та реалізовані на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

2. До звіту № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" не включаються алкогольні напої, придбані суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб’єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі".

3. До звіту № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" не включаються виноматеріали, придбані суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб’єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі".

Звертаємо Вашу увагу, що у разі використання придбаного виноматеріалу у власному виробництві його необхідно включати до звіту № 2-РС.

4. До звіту № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються виноматеріали, придбані суб’єктом господарювання у виробників виноматеріалів і реалізовані таким суб’єктом третім особам.

5. До звіту № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої, прийняті суб’єктом господарювання на комісію від виробників.

6. До звіту № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої, реалізовані суб’єктом господарювання третім особам, якщо ці алкогольні напої були прийняті на комісію таким суб’єктом від виробників.

7. До звіту № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої, реалізовані суб’єктом господарювання третім особам.

8. До звіту № 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі" включаються алкогольні напої власного виробництва, реалізовані суб’єктом господарювання – виробником у власному роздрібному магазині.

9. До звіту № 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб’єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі" включаються алкогольні напої, реалізовані суб’єктом господарювання у роздрібній мережі, якщо ці алкогольні напої були придбані на комісію таким суб’єктом від виробників.

10. До звіту № 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб’єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі" включаються алкогольні напої, реалізовані суб’єктом господарювання відповідно до ліцензії на роздрібну торгівлю, а у звіт № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" включаються алкогольні напої, реалізовані суб’єктом господарювання відповідно до ліцензії на оптову торгівлю.

11. Порядком заповнення розділів ІІ та ІІІ звіту № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" про перелік контрагентів, у яких/яким здійснювало(а)ся придбання/реалізація алкогольних напоїв встановлено, що у графі 1 зазначається дата придбання/реалізації алкогольних напоїв (дана графа заповнюється шляхом зазначення номера місяця звітного періоду, якщо придбання / реалізація продукції (у) одному(го) й тому(го)ж контрагенту(а) було декілька разів за звітний місяць – у графі 7 зазначається загальна кількість придбаної/реалізованої продукції за звітний місяць).

Додатково повідомляємо:

Звіт № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" відображає обіг алкогольних напоїв, який здійснюється на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

Звіт № 1-ОА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі" відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями.

Звіт № 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі" відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Крім цього повідомляємо, що на офіційному web-порталі ДФС України розміщено роз’яснення щодо заповнення форм звітів затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. № 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення".

б) Лист ДФС України від 17.05.2016 р. № 10690/6/99-99-12-02-02-15 «Про розгляд звернення»:

«Порядком заповнення форми звіту № 1-РА "Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі" встановлено, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

На офіційному веб-порталі ДФС України розміщено безкоштовне програмне забезпечення "Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності", за допомогою якого платники мають можливість подавати звітність, зокрема за формами, затвердженими Наказом № 49 в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно платникам АЦСК ІДД ДФС».

в) Лист ДФС України від 25.05.2016 р. № 5463/Б/99-99-12-02-02-14 «Про розгляд звернення»:

«Суб’єктам господарювання необхідно було подати Звіти [звіти 1-РА та 1-РТ затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. № 49 "Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення"] за затвердженими формами до 10 травня включно за звітний період – квітень 2016 року, у подальшому слід враховувати, що Звіти складаються окремо за кожний місяць та подаються до 10 числа місяця, що настає за звітним, з перенесенням граничного строку на перший робочий день, якщо 9 число припадає на вихідний або святковий день».

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments