Звіт з ЄСВ за новими правилами: які особливості?

26 Травня 2016 #ЄСВ
Аа Аа

З 1 червня 2016 року набирає чинності Наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441 (далі – Наказ № 441), яким вносяться зміни до Наказу Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435 (далі – Наказ № 435), а саме,  встановлюються нові форми звітності з єдиного соціального внеску, а також порядок заповнення нових форм звітів.

У зв’язку з запровадженням таких змін серед платників єдиного соціального внеску почали виникати питання стосовно періоду, з якого необхідно звітувати вже за новими правилами.

У Віснику Державної фіскальної служби України податківці з цього питання зазначають наступне:

1. Правовідносини в частині адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування врегульовуються положеннями Податкового кодексу України (далі – ПК України) та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

2.  Враховуючи положення пункту 46.6 статті 46 ПК України, згідно з якими до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення,  податківці приходять до висновку, що звітність за травень 2016 року подається у червні 2016 року за формами, затвердженими наказом № 435, звітність за новими формами, що затверджуються Наказом № 435, у редакції Наказу № 441, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.07.2016 року.

Вважаємо, що така позиція податківців є обґрунтованою з точки зору діючого законодавства і тому подавати звіти з ЄСВ платникам необхідно починаючи з 1 липня 2016 року. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments