Звіт про суми податкових пільг: заповнюємо правильно

Державна фіскальна служба в індивідуальній податковій консультації від 19.08.2019р. N3883/6/99-99-15-03-02-15/ІПК інформує щодо порядку обрахування та заповнення звіту про суми податкових пільг.

Звіт про суми податкових пільг складається особами, які відповідно до Податкового кодексу України здійснюють операції з постачання товарів та/або послуг, які є об'єктами ПДВ, але звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою.

Порядок складення такого звіту затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1233 (далі - Порядок N 1233).

Згідно з пунктом 4 Порядку N 1233 у звіті:

у графах "Код податку, збору" та "Найменування податку, збору" :

  • 14060100 Податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг);
  • 14060400 - Податок на додану вартість із імпортованих на територію України робіт, послуг);

у графах "Код пільги згідно з довідником пільг" та "Найменування податкової пільги" - код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до довідника пільг.

Пунктом 4 розділу І Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затвердженого наказом ДПА України від 29.03.11 р. N 167, визначено, що суми ПДВ, не сплачені платником до державного бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, розраховуються залежно від особливостей оподаткування (звільнені від оподаткування ПДВ, оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою та ставкою 7 відс.).

Не внесені платниками до державного бюджету суми ПДВ через застосування нульової ставки розраховуються за алгоритмом, визначеним підпунктом 3 пункту 2 розділу II Порядку N 167 затвердженого наказом ДПА від 29.03.2011 року, а саме:

СП = (V пост, нульов. - V прид.) х розмір ставки податку, де:

СП - сума пільг;

V пост, нульов. - обсяги операцій з експорту товарів (супутніх послуг) та/або операцій з постачання товарів (послуг) на митній території України, оподатковуваних за нульовою ставкою, - з розділу І "Податкові зобов'язання" податкової декларації ПДВ;

V прид. - обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях з експорту товарів (супутніх послуг) та/або в операціях з постачання товарів (послуг) на митній території України, які оподатковуються за нульовою ставкою.

У випадку коли після здійснення такого розрахунку  сума ПДВ має від’ємне значення, то платник надає звіт, в якому зазначає, зокрема:

у підграфах "усього" та "у тому числі з державного бюджету" графи "Сума податкових пільг, гривень", - "0";

у графах "Код податку, збору" та "Найменування податку, збору" - код та найменування ПДВ відповідно до бюджетної класифікації;

у графах "Код пільги згідно з довідником пільг" та "Найменування податкової пільги" - код та найменування застосованої податкової пільги відповідно до чинного на сьогодні довідника податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або довідника інших податкових пільг.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments