Звільнення від сплати земельного податку юрособи – єдинника у разі надання в оренду нежитлового приміщення

07 Липня 2016
Аа Аа

ДФС у листі від 13.06.2016 р. № 13153/6/99-99-12-02-03-15 роз’яснила особливості звільнення платників єдиного податку від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності в частині земельного податку у разі надання в оренду нежитлового приміщення або його частини.

Фахівці ДФС зазначили, що звільнення платників єдиного податку від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності в частині земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються такими платниками для провадження господарської діяльності, передбачено пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України. При цьому, земельний податок визначено як обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Земельні ж ділянки платника єдиного податку третьої групи, який не використовує їх у господарській діяльності, підлягають оподаткуванню земельним податком за загальними правилами, встановленими податковим законодавством.

У випадку виникнення у платника права користування земельною ділянкою згідно з договором оренди земельної ділянки державної або комунальної власності виникає обов’язок сплачувати орендну плату за землі державної та комунальної власності. Звільнення від сплати орендної плати за землю, у тому числі платників єдиного податку, ПК України не передбачає.

Хочемо додати, що відповідно до принципу слідування земельної ділянки за будівлею, який закріплений у законодавстві України (ст. 120 ЗКУ, ст. 377 ЦКУ, ст. 796 ЦКУ),  земельна ділянка, на якій розташована передана в оренду будівля, нерозривно пов’язана із такою будівлею. Відповідно, оскільки платник єдиного податку використовує у своїй господарській діяльності будівлю, то земельна ділянка під нею також використовуються платником податку у його господарській діяльності як нерозривно пов’язаний із такою будівлею об’єкт. Внаслідок цього вважаємо, що у разі надання в оренду нежитлового приміщення або його частини, земельний податок за ділянку під такими об’єктами нерухомості платником єдиного податку третьої групи не сплачується.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments