Зведена податкова накладна при постачанні товарів, що має безперервний характер

18 Липня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) своїм листом від 12.07.2016 р. № 15014/6/99-95-42-01-15 надала роз’яснення щодо порядку віднесення операцій з постачання товарів/послуг до безперервного характеру з метою складання зведеної податкової накладної, яке передбачене пунктом 201.4 статті 201 Податкового кодексу України.

Так, ритмічним характером постачання для цілей пункту 201.4 статті 201 ПК України вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Порядок складання зведених податкових накладних у разі здійснення такого постачання товарів/послуг визначено пунктом 19 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307.

Відповідно до вказаного пункту, у зведеній податковій накладні вказується вся номенклатура поставлених протягом місяця товарів/послуг.

При цьому не звільняє платника від складання зведеної податкової накладної відсутність факту оплати поставлених товарів/послуг. Також зведені податкові накладні не складаються на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

В результаті, ДФС України, як завжди, дійшла самоочевидного висновку, додатково посилаючись на норми Господарського кодексу України, якими регламентовано договір поставки, що з метою застосування норм пункту 201.4 статті 201 ПК України платник податку самостійно визначає товари/послуги, постачання яких має безперервний або ритмічний характер виходячи з умов договору.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments