Знову про ставку ПДВ при експорті

12 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 19.04.2016 року № 8831/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з експорту товарів за ціною, нижчою за собівартість.

Так, контролюючим органом було встановлено, що у 2015 році база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначалася виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. При цьому, зокрема, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, у тому числі і при здійсненні операцій з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту, не могла бути нижче їх собівартості (пункт 188.1 статті 188 ПК України в редакції, яка діяла до 01.01.2016 року). Починаючи з 1 січня 2016 року, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, у тому числі за операціями з експорту товарів, не може бути нижче звичайних цін.

Таким чином, ДФС України дійшла висновку, якщо обсяг операцій, розрахований виходячи з перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів над фактичною ціною їх постачання, не формує вартості експортованого товару, нульова ставка до такого обсягу не застосовується, а тому в податковій накладній з позначкою «17» визначається сума ПДВ за основною ставкою.

Разом з тим, звертаємо Вашу увагу, що судові органи вважають зазначену вище позицію фіскальної служби необґрунтованою і незаконною. Детальніше про це читайте у матеріалі «0 чи 20? Ставки ПДВ при експорті»

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments