Змінюються пенсійні умови для дружин/чоловіків ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Аа Аа

Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Такою нормою ст. 54 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пропонується доповнити за допомогою законопроекту № 5594.

Відповідний законопроект комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому. Передбачено, що цей проект у разі його схвалення як закону набирає чинності з 1 січня 2018 року.

За висновком комітету ВР з питань бюджету у разі прийняття цього проекту до 15 липня 2017 року він має вводитись в  дію не раніше 1 січня 2018 року, а після 15 липня 2017 року – не раніше 1 січня 2019 року (або 1 січня наступного за цим року залежно від часу прийняття закону). Комітет ВР з питань запобігання і протидії корупції не виявив корупціогенних факторів.

Попередня стаття Наступна стаття