Зміни до ПКУ щодо адміністрування акцизного податку можуть відтермінувати

На офіційному сайті Верховної Ради України розміщено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України, щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів» від 09.04.2019 р. №10212 (далі —Законопроект №10212). Законопроект передбачає перенесення термінів початку дії змін щодо адміністрування акцизного податку, які  мають набути чинність 01 липня 2019 року.

Як зазначають ініціатори законопроекту в пояснювальній записці, причинами відтермінування, зокрема, є:

- значна кількість підзаконних актів, обов’язок розроблення та прийняття яких покладено на КМУ та Мінфін, не дозволить зазначеним органам виконавчої влади зробити це вчасно;

- практичне застосування нового механізму електронного адміністрування акцизного податку для окремих категорій платників потребує  значних інвестицій, матеріальних ресурсів і часу;

- суб’єктам господарювання, які є платниками акцизного податку зараз або мають набути статус платників податку з 01 липня 2019 року нереально виконати всі вимоги ПКУ у встановлені строки.

Нагадаємо, що терміни набрання чинності липневих змін, визначено законом України від 23.11.2018 р. №2628-VІІІ, який почав діяти 01 січня 2019 року (далі — Закон№2628).

Законопроектом №10212 передбачається внесення змін як до ПКУ, так і безпосередньо до Закону №2628 в частині зміни набрання чинності безпосередньо його норм.

Так, масштабні зміни щодо адміністрування акцизного податку планується перенести з 01 липня 2019 року на 01 січня 2021 року. Як наслідок, передбачається перенесення й усіх інших значимих для платників податків строків, тим чи іншим чином прив’язаних до цього дня «Х».

Зокрема:

1. Планується відкласти на 1,5 року граничні терміни облаштування акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та їх реєстрацію в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Як і в чинній редакції, терміни є різними, для складів з меншою місткістю резервуарів вони настають пізніше.

2. На цей же термін переноситься й дата початку застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 1281 ПКУ за  відсутність на акцизних складах витратомірів та рівнемірів.

3. Зміщуються терміни для перехідних періодів (орієнтовно календарний місяць до і календарний місяць після 01.01.2021 року) для особливого порядку обліку ввезення на митну територію підакцизних товарів та особливого порядку реєстрації акцизних накладних в системі електронного адміністрування акцизного податку.

Дату застосування до суми овердрафту коефіцієнту 1,2 буде перенесено з 01.07.2019 р. на 01.07.2020 р.

Для осіб, які набудуть статус платника акцизного податку із зміненої дати (01.01.2021 року), передбачено проведення разової інвентаризації підакцизних товарів, про результати якої слід повідомити контролюючий орган. Зазначимо, що ця вимога в діючій редакції ПКУ відсутня.

Зміни, які  передбачається внести у Закон №2628 передбачають, що новації щодо запровадження нових чи оновлених термінів («реалізація пального», «акцизний склад», «пересувний акцизний склад» тощо) змін в порядку дії системи електронного адміністрування акцизного податку та інші набудуть чинності у діючий строк (01.07.2019 року) лише для осіб, які реалізують спирт етиловий, а для осіб, які реалізують пальне — з 01.01.2021 року.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments