Злочинні схеми: невідомі псевдопереселенці незаконно отримали пенсії, призначені для справжніх переселенців

04 Серпня 2016
Аа Аа

Міністерство соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики) при повторній перевірці пенсіонерів, які вставали на облік, виявило 60 тис. осіб, які видавали себе за переселенців. Зазначені особи використовували злочинні схеми, зокрема незаконно подовжували довідки переселенця, що давало їм можливість отримували додаткову пенсію не виїжджаючи за межі окупованої території.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, міністерству наразі невідомо, хто отримав кошти, які повторно виплачувалися 317 тисячам не поновлених переселенців.

Згідно із джерелом, оголошення, яке зображене на світлині, знаходиться у Донецьку. Пенсіонерам пропонуються незаконні послуги з подовження довідки переселенця, створення довідки персоніфікації та оформлення пенсії.

На сайті Мінсоцполітики зазначають, що задля запобігання таким злочинним схемам існує інструмент контролю за рухом державних коштів та захисту прав переселенців, який прописаний в Постанові від 5 листопада 2014 року № 637 зі змінами та доповненнями, стосовно того, кому саме та яким способом будуть здійснюватись виплати.

За словами Андрія Реви, з 2014 року держава виділила 28 млрд грн на виплату пенсій.

У боротьбі зі схемами, якими користуються пенсіонери для незаконного отримання виплат допоможе впровадження електронного сервісу «Єдиний реєстр». За допомогою системи держслужбовці Пенсійного фонду, СБУ та Держприкордонної служби будуть обмінюватися даними стосовно переселенців, які встали на облік вже до початку весни. Таким чином вдасться перевірити, чи перебував переселенець більше 2 міс. на окупованій території.

«Процеси стають більш контрольованими й зменшується можливість зловживань. І наша задача була встановити виплати внутрішньо переміщеним особам, а не тим, хто від імені ВПО намагається їх отримати», – зазначає Андрій Рева.

Мінсоцполітики повідомляє, що СБУ надала відомству інформацію стосовно кількості осіб, котрі отримали соцвиплати, при цьому не перетинавши лінію розмежування. Станом на початок 2016 року таких осіб було 400 тис.

В свою чергу, Пенсійний  фонд після «заморожування» виплат пенсій поновив виплати тільки 143 тис. особам із майже 461 тис.

Для Андрія Реви очевидним є факт того, що пенсії виплачувалися на імена справжніх ВПО, а хто їх отримав насправді встановити неможливо.

За матеріалами сайту Міністерства соціальної політики України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments