Земельний податок при передачі єдинником в оренду нежилих приміщень багатоповерхового жилого будинку

31 Травня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба надала роз’яснення щодо особливостей справляння земельного податку за земельну ділянку під багатоквартирним жилим будинком у випадку надання в оренду платником єдиного податку нежилих приміщень у такому будинку.

Фахівці ДФС зазначили, що відповідно до пп. 4 пп. 297.1.4 п. 297.1 ст. 297 ПК України фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності.

Тобто, у випадку використання земельної ділянки платником єдиного податку у господарській діяльності, податковий обов’язок із земельного податку у такого платника відсутній.

У випадку надання платником єдиного податку в оренду нежилих приміщень у багатоповерховому жилому будинку, представники контролюючого органу вказали, що умовою звільнення від сплати податку за земельну ділянку під такими приміщеннями є факт належної реєстрації речових прав на земельну ділянку.

Такий підхід податківців не узгоджується з приписами п. 287.8. ПК України, де вказано, що власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Таким чином, у випадку оподаткування земельних ділянок під нежилими приміщеннями багатоквартирного жилого будинку ПК України моментом виникнення податкового обов’язку визначає дату державної реєстрації права власності на відповідне нерухоме майно. Проте звільнення від оподаткування, відповідно до роз’яснення контролюючого органу, відбувається лише у разі державної реєстрації речових прав на самі земельні ділянки. Така суперечність, що полягає в застосуванні різних підходів до встановлення податкового обов’язку та застосування пільгового режиму оподаткування щодо одного і того ж об’єкта оподаткування, суперечить принципам рівності оподаткування, недопущення податкової дискримінації та не сприяє виробленню єдиного підходу до встановлення податків та зборів.

Фото: wikimapia.org

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020