Збільшення строку реєстрації податкової накладної

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3235 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ризику вимивання грошових коштів в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – Законопроект).

Даним Законопроектом пропонується збільшити граничний термін реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, протягом якого платник може зареєструвати таку накладну без застосування до нього штрафних санкцій, передбачених статтею 1201 ПК України, до останнього календарного дня місяця, наступного за датою складання таких накладних.

Пропозиція внесення таких змін до ПК України обумовлена тим, що досить часто на практиці виникають ситуації, коли продавець відвантажує товар з відтермінуванням строку його оплати, тобто на дату виникнення у продавця зобов'язань по складенню податкової накладної (дата відвантаження товару) фактично ще не проведений розрахунок між покупцем та продавцем.

В такому випадку у продавця товарів виникає обов'язок зареєструвати податкову накладну не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10 статті 201 ПК України).

Однак, у тому випадку, якщо сума податку на додану вартість, обчислена за формулою, передбаченою  пунктом 2001.3 статті 2001 ПК України (тобто, сума, на яку платник податків має право зареєструвати податкову накладну), є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунку коригування, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів зі свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Разом з тим, такий платник податків зобов'язаний подати відповідну податкову декларацію, в склад податкових зобов'язань якої будуть входити також і суми грошових коштів, зазначені в зареєстрованих податкових накладних, відповідно до яких такий платник ще не отримав коштів від покупця.

Як наслідок, платник податків повинен сплатити зазначені в податковій декларації суми податкових зобов'язань (тобто, з власної кишені). Все це призводить до вимивання грошових коштів в системі електронного адміністрування ПДВ.

Тому, збільшення граничного строку реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не лише має призвести до зменшення ризику вимивання грошових коштів в системі електронного адміністрування ПДВ, але і захистити інтереси покупців товарів/послуг, які здійснюють передоплату або оплату в момент отримання товару/послуги.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments