Затверджено новий реєстр великих платників податків

Державною фіскальною службою України затверджено реєстр великих платників податків[1], у якому залишилося 2594 пункти замість попередніх 2834.

Щороку Реєстр має бути затверджено до 1 жовтня – і цього разу ДФС вчасно впоралася зі своїми обов’язками. Голова Офісу великих платників податків Євгеній Бамбізов на офіційній сторінці у Facebook повідомив, що до кінця року є надія, що будуть затверджені нові критерії віднесення підприємств до категорії «великих платників податків»: «Тепер ми чекаємо, поки наші пропозиції розглянуть і, сподіваюсь, затвердять. Тоді ще до кінця поточного року ми отримаємо новий, набагато коротший реєстр, в якому залишаться тільки найбільші платники, перелік яких не змінюється роками».

Він зазначив, що наразі існує лише два критерії великого платника: сума сплачених до бюджету податків від 20 млн грн і річний дохід від 1 млрд грн. Через інфляцію та загалом невисокий грошовий бар’єр існує певний відсоток компаній, які щороку мігрують від Офісу до територіальних управлінь ДФС і навпаки. «Ми тільки вивчили усі документи компанії, вибудували з нею стосунки – а вже змушені переводити її на облік до територіального управління. Натомість доводиться приймати на адміністрування компанії-одноденки, які випадково потрапляють до Реєстру, оскільки були створені для використання в схемах формування ризикового податкового кредиту по ПДВ. Щоб запобігти цій «міграції», ми запропонували підняти показник сплати платежів до державного бюджету з 20 до 30 млн грн, а обсягу доходу – з 1 до 1,5 млрд грн та ввести ще два додаткових критерії: вартість основних фондів – не менше 10 млн грн, працівників – не менше 50», – сказав Є. Бамбізов.  

 

 

[1] Наказом Державної фіскальної  України від 26.09.2017 № 632 «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2018 рік»

Попередня стаття Наступна стаття