Заробітна плата учнів практикантів – база для нарахування ЄСВ

ДФС у Листі від 13. 10. 2015 № 21700/6/99-99-17-03-03-15 дала роз’яснення щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату учнів, які проходять виробничу практику на підприємстві.

ДФС у Листі від 13. 10. 2015 № 21700/6/99-99-17-03-03-15 приходить до висновку, що «Нарахована заробітна плата учням, які проходять виробничу практику на підприємстві згідно з договором про навчально-виробничу практику, є базою нарахування єдиного внеску», оскільки пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичних осіб за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Таким чином, контролюючі органи відносять договір про навчально-виробничу практику до числа трудових договорів (адже заробітна плата виплачується саме на підставі таких договорів), що є обґрунтованою позицією з огляду на положення чинного законодавства (зокрема, Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 р. № 103/98-ВР). Разом з тим, ДФС наголошує на тому, що кількість учнів-практикантів та суми виплачених їм заробітних плат не враховуються при визначенні права такого підприємства (установи, організації) на понижуючий коефіцієнт, про що немає прямої вказівки Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загольнообов’язкове державне соціальне страхування».

При цьому, сума єдиного внеску розраховується за ставками встановленими Законом України № 2464 залежно від класу професійного ризику підприємства (установи, організації) на базі якого учень проходить виробничу практику. Утримується ЄСВ з фактично нарахованої заробітної плати, незалежно від її розміру.

Юрист-аналітик Taxlink

Анна ГОЛОВАЦЬКА

Попередня стаття Наступна стаття