Зарахування від’ємного значення ПДВ у рахунок сплати інших платежів

10 Серпня 2016 #ПДВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у листі від 20.07.2016 року № 15705/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення стосовно зарахування від’ємного значення ПДВ у рахунок сплати грошового зобов’язання та/або зменшення суми податкового боргу з інших платежів.

Зокрема, фіскальною службою було зазначено, що платник ПДВ, у разі відсутності у платника податку на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку, має право задекларувати суму від’ємного значення ПДВ до бюджетного відшкодування в рахунок сплати грошових зобов'язань та погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України. Таке бюджетне відшкодування сум ПДВ здійснюється після узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами перевірки.

Разом з тим, нагадуємо, що це не перший подібний  і, на нашу думку, неправильний висновок фіскальної служби, оскільки, за вимогами ПК України, від’ємне значення з ПДВ може зараховуватись у рахунок сплати податкового боргу, який виникає лише по ПДВ. Детальний аналіз стосовно нашої позиції читайте у матеріалі «Чи можна зарахувати від’ємне значення з ПДВ у рахунок сплати інших податків чи зборів?».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments