Запроваджується єдиний рахунок для сплати податків і ЄСВ – проект

Аа Аа

Платник податків за власним бажанням може відкрити в Державній казначейській службі рахунок, який використовуватиме для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, які передбачені ПК України, і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідний рахунок не використовується платником для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ та акцизного податку з реалізації пального. Водночас платник може перераховувати кошти з цього рахунку на рахунки в СЕА ПДВ та СЕА реалізації пального.

Такі зміни до ПК України передбачені законопроектом про запровадження єдиного рахунку, опублікованого Мінфіном.

Про своє бажання відкрити єдиний рахунок платник може повідомити за допомогою функціоналу електронного кабінету. Отримавши всю необхідну інформацію, ДФС для відкриття такого рахунку має передати до казначейства пакет повідомлень від платників.

Сплата зобов’язань або податкового боргу з використанням єдиного рахунку здійснюється платником самостійно через його електронний кабінет в межах залишку коштів на єдиному рахунку на бюджетні рахунки для зарахування доходів бюджетів та рахунки платника податків у СЕА ПДВ і в СЕА реалізації пального. Для цього платник у своєму електронному кабінеті на підставі розміщеної у ньому інформації формує електронні розрахункові документи на переказ коштів з накладанням свого електронного цифрового підпису.

Платник податків має право повернути залишок невикористаних коштів на своєму єдиному рахунку на поточний рахунок в установі банку у разі відсутності у нього непогашених податкових зобов’язань та/або податкового боргу.

Відповідні зміни щодо єдиного рахунку також вносяться до законів про ЄСВ, виконавче провадження, зокрема в частині заборони звернення стягнення на кошти на єдиних рахунках.

Передбачається, що проект набирає чинності з 01 січня 2018 року, а функціонування єдиних рахунків почнеться з першого числа місяця, що настає за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення взаємодії інформаційних систем ДФС та казначейства, але не пізніше 01 липня 2018 р.

Текст законопроекту опубліковано на сайті Мінфіну для обговорення 02 червня 2017 року, докладніше з його нормами можна ознайомитись за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття