Заправка власних автомобілів зі свого АЗС – платити акциз із роздрібного продажу чи ні?

06 Травня 2016
Аа Аа

ДФС України в листі від 22.04.2016 р. № 9213/6/99-99-15-03-03-15 «Про розгляд листа» зробила висновок, що законодавцем чітко визначено, що реалізація пального – це операція заправки автомобілів моторним паливом або зрідженим вуглеводневим газом, та вона не залежить від того, чиї автомобілі заправляються через АЗС та/або АГЗС (власні чи сторонніх суб’єктів господарювання).

У вказаному листі зазначено: «Таким чином, у разі якщо власні заправні станції та/або автомобільні паливозаправники, через які Товариством здійснюється фізичний відпуск пального, відповідають визначенням та вимогам, зазначеним вище для автозаправних станцій та/або автомобільної газозаправної станції, то Товариство як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів повинно сплачувати акцизний податок із реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого пального. При цьому об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації Товариством пального, а базою оподаткування акцизним податком – об’єм пального у літрах, реалізованого (відпущеного) підприємством через власні АЗС та/або АГЗС».

ДФС України посилається на визначення реалізації пального для цілей оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу (за ставкою 0,042 євро за літр):

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – … фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у пп. 215.3.4 ПК України, незалежно від форми розрахунків.

ДФС України також роз’яснює: реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пальним не прирівняно законодавцем суто до продажу пального, як це передбачено для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, а визначено як фізичний відпуск пального через АЗС та/або АГЗС.

Варто звернути увагу, що ДФС України розглядає АЗС/АГЗС досить широко: «Автозаправна станція може бути багатопаливною, блочною, контейнерною, модульною, традиційною, паливозаправним пунктом, пересувною». У даному випадку варто аналізувати норми Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 06.12.2005 р. № 376, а також Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 р. № 285.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments