Залишається невирішеною проблема сплати податків компаніями, які потрапили під санкції РНБО

25 Квітня 2016
Аа Аа

У Державній фіскальній службі України заявили про необхідність внесення змін до Податкового кодексу через те, що санкції Ради національної безпеки і оборони України, які були введені в минулому році проти низки підприємств, призвели до ненадходження коштів у Держбюджет, повідомляє UNN.

Податківці зазначили, що на подолання проблеми ненадходження запланованих коштів до Держбюджету відомством було направлено звернення до НБУ з тим, щоб зняти фінансові обмеження з підприємств, які потрапили під санкції РНБО та надати їм можливість сплатити податки, як того вимагає Податковий кодекс. НБУ надав негативну відповідь на дане звернення.

«На лист, відправлений Державною фіскальною службою від 22.12.2015 року Національному банку України, щодо розгляду питання проведення сплати платежів до бюджетів категорією платників, по яких заблоковані рахунки банківськими установами на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України та відповідно до п.п. 4 п.1 Постанови Правління Національного банку України від 01.10.2015 № 654 "Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" отримано лист від 24.03.2016 року. В листі, зокрема, зазначається, що згідно з частиною третьою статті 5 Закону України "Про санкції" (далі – Закон) рішення щодо застосування санкцій стосовно окремих юридичних та фізичних осіб приймається Радою національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом Президента України. Відповідно до частини першої статті 5 Закону, пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться на розгляд Ради національної безпеки та оборони України Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Національним банком України, Службою безпеки України. На виконання пункту 3 рішення РНБО Правлінням Національного банку України було прийнято постанову від 01.10.2015 № 654 "Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (далі – Постанова № 654), яка визначає лише механізм реалізації банками України відповідних персональних санкцій щодо осіб, зазначених у додатках до рішення РНБО. Таким чином, внесення змін до Постанови № 654 можливе лише після внесення відповідних змін до Закону», – повідомили в ДФС України.

У фіскальній службі підкреслили, що для виконання норм Податкового кодексу щодо сплати платником податку, до якого застосовуються санкції податкових зобов’язань, зокрема, з ПДФО та військового збору та з метою запобігання застосування контролюючими органами до нього фінансових (штрафних) санкцій у разі неперерахування, несвоєчасного перерахування податків, зборів та платежів до бюджету з причин заблокування коштів на банківських рахунках, необхідно провести зміни до законодавчих актів, Указу та Постанови в частині проведення сплати платежів до бюджету.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments