Законопроектом пропонується спрямувати валовий лотерейний дохід на соціальні цілі та на наповнення Державного бюджету

Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо соціальної спрямованості державних лотерей» № 3082, зареєстрований у Верховній Раді 14 вересня, містить нові пропозиції щодо державної політики у сфері проведення лотерей.

В рамках дискусій щодо необхідності легалізації грального бізнесу та обрання державою чіткої моделі політики у цій галузі з’явилась законодавча ініціатива забезпечити додаткове фінансування соціальної сфери та сформувати надійне джерело надходжень до держбюджету.

Зокрема, у порівняльній записці, що додається до законопроекту, зазначено, що відрахування соціального спрямування від проведення державних лотерей здійснюватимуться на фінансування кінематографії, розвитку фізичної культури і спорту та відрахування до Державного бюджету України від проведення державних лотерей. Також визначені розміри таких відрахувань. Цей підхід є дуже вдалим, що підтверджується відповідною практикою європейський країн.

Планується уточнити питання відрахувань від провадження лотерейної діяльності у Податковому кодексі: цей законопроект покликаний забезпечити синхронні зміни податкового законодавства, які б дозволили запустити механізм повної відмови від бюджетного фінансування кінематографії, спорту (в особі Національного олімпійського комітету України), а також поповнення спеціальних фондів Державного бюджету України які, як передбачатиметься бюджетним законодавством (відповідний законопроект подається одночасно з цим законопроектом). Також кошти будуть спрямовані на фінансування культури та лікування дітей, хворих на онкологічні, онкогематологічні чи інші тяжкі захворювання. Зокрема, планується внести відповідні зміни до ІІ, ІІІ, IV, XX розділів ПК України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments