Законопроект № 3448 не готовий до розгляду

22 Квітня 2016
Аа Аа

269 народних депутатів проголосували за рішення щодо відправлення на доопрацювання в Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики законопроекту № 3448 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів», повідомила Ольга Герман у своєму податковому блозі у Facebook.

Окремі народні депутати висловили свою думку з приводу законопроекту, а саме:

Ніна Южаніна: «Для чого ми виносимо в зал недоопрацьований текст законопроекту?»

Олександра Кужель: «Ми всі обіцяли нашим виборцям ліквідувати податкову міліцію».

Максим Курячий: «Беззубі державні органи нам не потрібні».

Тетяна Острікова: «В Коаліційній угоді задекларована відмова від каральної функції податкового контролю».

Зокрема, в законопроекті:

  • уточняється, коли саме настає кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків (фактичним ненадходженням коштів до бюджетів чи державних цільових фондів (за статтею 212 КК України) пропонується вважати несплату саме узгоджених грошових зобов’язань);
  • планується вдвічі підвищити розмір фактичного ненадходження коштів, починаючи з якого діяння вважається кримінальним правопорушенням.

«Як з’ясувалося пізніше, одних тільки змін до Податкового кодексу для ухвалення законопроекту недостатньо – потрібно вносити і відповідні зміни до кримінально-процесуального законодавства», – зазначає Ольга Герман.

За словами голови Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, народні обранці доопрацьовуватимуть законопроект 26 квітня 2016 р., задля чого буде скликано позачергове засідання комітету.

«Законопроект № 3448 в частині кримінальних проваджень у податкових спорах не готовий до розгляду, робочі групи з його вдосконалення тривають. Згідно з регламентом, якщо змінюється редакція законопроекту, то він подається на розгляд у сесійній залі з позначкою «Д», після внесення змін у тіло документа і, звичайно, узгодження позицій із Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності», – зазначає Ольга Герман.

Зазначимо, що вже на наступному тижні оновлений законопроект обіцяють зареєструвати з тим, щоб 10 травня 2016 р. за нього можна було голосувати.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments