Законопроект №1210: експертний аналіз від TaxLink

Як вже повідомляв TaxLink, учора Верховною Радою України у другому читанні прийнято Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (№1210).

Остаточна редакція законопроекту на сайті Верховної Ради ще не опублікована. Утім експерти TaxLink проаналізували нововведення на основі порівняльної таблиці до другого читання аби платники податків розуміли, з чим доведеться працювати у майбутньому та яку інформацію необхідно відслідковувати. Звертаємо увагу, що наведені огляди змін мають суто попередній, ознайомлювальний характер і після офіційного оприлюднення тексту Закону ми обов’язково їх уточнимо.

Зміни до Загальних положень ПК України, зокрема, стосуються строків встановлення місцевих податків, визначення податкових зобов’язань та пені, електронного кабінету платника та ІПК. З ними можна ознайомитись тут.

Ключові напрями змін інституту відповідальності зосереджені на:

- запровадженні необхідності встановлення вини платників податків як необхідного елементу притягнення до відповідальності по складам правопорушень, за якими мали місце найбільші донарахування (заниження зобов’язань, не сплата узгоджених зобов’язань);

- концепції вини, що визначається через належну обачність платника податків;

- запровадженні переліку обставин, що звільняють або пом’якшують відповідальність;

- принципі винної відповідальності платника податку за податкові правопорушення;

- встановлення ефективного механізму відповідальності держави за незаконні ППРки чи дії контролюючого органу замість бланкетної норми пункту 21.4 статті 21 ПК України та ін. Ці зміни описані у матеріалі «Реформування інституту відповідальності».

Законодавчі корективи у порядку стягнення податкового боргу зачепили: податкову заставу, адміністративний арешт, податкові зобов’язання з ПДВ, розстрочку/відстрочку сплати податків, безнадійну податкову заборгованість та строки давності. Про них читайте тут.

Не оминули зміни й «трьох китів» податкової системи: ПДВ, податку на прибуток та ПДФО. Нововведення проаналізовані у оглядах:

Зміни у оподаткуванні єдиного податку, акцизного податку, рентної плати, плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та туристичного збору описані у матеріалах:

Про зміни у оподаткуванні доходів нерезидентів, постійних представництв нерезидентів, трансфертному ціноутворенні, звітності міжнародної групи компаній та про запровадження концепції КІК ми розповімо у наступних матеріалах.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments