Закон №2245 обмежує платників у праві відстояти реальність своїх операцій, - Ю. Дроговоз

Для податкових накладних, які були заблоковані станом на 1 грудня 2017 р, але не потрапили під «автоматичне» розблокування за Законом №2245-VIII, на сьогодні відсутня процедура розблокування. Платники не можуть подати Повідомлення з поясненнями і копіями документів під заблоковані до 1 грудня 2017 року податкові накладні.

Про це заявила віце-президент УСПП Юлія Дроговоз на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

«Бізнес-спільнота, бізнес-асоціації, Мінфін дуже багато часу присвятили Проекту Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних №7115, більше критикуючи його, ніж підтримуючи. Багато було криків з боку Мінфіну про корупцію, потоки, дискрецію і т. д. Хоча, все той же «ручник», але при колективній безвідповідальності, залишиться при будь-якому розкладі, що набагато гірше «ручника» при відповідальності конкретної посадової особи», - йдеться у дописі.

При цьому, пані Дроговоз відмічає, що прийнятий замість законопроекту №7115, Закон № 2245_VIII, вирішує частину проблем, але, разом з тим, має суттєві відмінності від норм вищезгаданого законопроекту.

«Так, наприклад, для податкових накладних, які були заблоковані станом на 01.12.2017 р, але які не потрапили під «автоматичне» розблокування за Законом №2245-VIII відповідно до пункту 57-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, на сьогодні відсутня процедура розблокування.

Саме тому багато платників не можуть подати Повідомлення з поясненнями і копіями документів під заблоковані до 1 грудня 2017 року податкові накладні.

Потрібно відзначити, що ціна питання - це мільярдні суми ПДВ по таких податкових накладних, а значить - мільярдні суми недоотриманого податкового кредиту, право на який безповоротно втрачено.

Станом на 15.12.2017 р. ПДВ в накладних, за якими не подано документи або не розпочато процедуру оскарження, становить близько 10,5 млрд. грн. Відніміть ПДВ за накладними за половину грудня, зніміть ПДВ за помилковими накладними, - і ви отримаєте ціну проблеми в розмірі 7-9 млрд. грн. ПДВ.

Дане упущення в нормах Закону № 2245-VIII (свідоме чи несвідоме) може бути усунуто шляхом змін до ПКУ (що поки нереально), самою ДФС в адміністративному порядку (при відсутності офіційної позиції Мінфіну з цього питання) або в постанові КМУ, якою буде затверджено новий порядок блокування», - каже пані Дроговоз.

За словами експерта, до врегулювання даного питання виникає порушення принципу неприпустимості зворотної дії закону в часі, оскільки під час блокування податкових накладних діяли норми пп. 201.16.2 ПКУ щодо права платників на подачу пояснень та копій документів по заблокованих накладних протягом 365 днів з моменту блокування.

«Нормами Закону № 2245-VIII це право частково відміняється, або ми маємо неточне формулювання, котре дозволяє зробити такий висновок. Юристи, підключіться! Потрібна ваша допомога і обґрунтування неприпустимості подібного обмеження для платників в праві відстояти реальність своїх операцій і мати право на податковий кредит для своїх покупців. Може, ви дасте можливість іншого тлумачення пункту 57-1 підрозділу 2 ПКУ або вкажіть на наявні правові колізії», - закликає пані Дроговоз.

 

Попередня стаття Наступна стаття