За несвоєчасну сплату розстроченого податкового боргу накладається штраф і пеня, - ДПС

У разі якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу, то договори про розстрочення можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу. Про це інформують в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.
При цьому, з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені суми, що залишились не сплаченими, нараховуються пеня та штраф у розмірах, передбачених Податковим кодексом України.
Нагадаємо, що відповідно до норм Закону України №1072 від 04.12.2020 року платники податків - фізичні особи, у тому числі самозайняті особи, які станом на 1 грудня 2020 року мали податковий борг, загальний розмір якого разом з штрафними санкціями, пенею та процентами за користування розстроченням/відстроченням не перевищував 6800 гривень мають можливість скористатися відстроченням податкового боргу.
Для того, щоб скористатись цією нормою, платнику податків необхідно звернутись з заявою довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг. Заяву можна подати як в паперовому вигляді так і в електронному вигляді.
Відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням. При цьому сплатити відстрочені суми податкового боргу необхідно до 29 грудня 2021 року.
У разі сплати відстроченої суми податкового боргу достроково платник податків повідомляє контролюючий орган про таку дострокову сплату шляхом надсилання листа у довільній формі.
Якщо платник податків сплатив повну суму відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.
У разі, якщо загальна сума податкового боргу станом на 1 грудня 2020 року перевищує 6800 гривень або з заявою звернувся платник, який не підпадає під дію Закону №1072, контролюючий орган надсилає такому платнику податків у місячний строк відмову у наданні відстрочення.
- Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)
- Адміністрування ПДВ (спори)
- Адміністрування податку на додану вартість (ПДВ)
- Акцизний податок 2016
- Бланк податкової декларації про майновий стан і доходи
- Військовий збір
- Групи платників єдиного податку (ЄП)
- Екологічний податок
- Закон про Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)
- Закон про судовий збір
- Земельний податок
- Зміни до податкового кодексу
- Коли реєструється податкова накладна?
- Податкова декларація про майновий стан і доходи
- Податкова реформа
- Податковий кодекс України
- Податковий кредит
- Податок на додану вартість (ПДВ)
- Податок на нерухомість
- Податок на прибуток
- Проект змін спрощеної системи оподаткування 2017
- Реєстр платників податку на додану вартість (ПДВ)
- Реєстратор розрахункових операцій (РРО)
- Реєстрація податкових накладних
- Реквізити для сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ)
- Судовий збір
- Транспортний податок