З доходів фізосіб пропонують сплачувати єдиний податок

21 Квітня 2017 (0)
Аа Аа

Єдиний соціальний внесок та військовий збір у наступному році можуть бути скасовані, натомість планується запровадити єдиний податок з доходів фізичних осіб.

Така модель передбачена проектом ліберального Податкового кодексу України, фіналізоване обговорення якого відбувається в Києві сьогодні.

Проект передбачає, що ставка такого єдиного ПДФО у 2018 р. становитиме 32% (18% сплачуватиметься за рахунок самої особи, 14% - за рахунок роботодавця). У 2019 р. та 2020 р. ставка такого податку складе 28% та 20%. Однак якщо у 2019 р. 18% ставки податку сплачуватиметься за рахунок особи і 10% за рахунок роботодавця, то у 2020 р. передбачається, що всі 20% сплачуватиме сама особа.

Очікується, що така система дозволить зекономити на адмініструванні податку та призведе до аудиту системи соціального та пенсійного забезпечення.

З надходжень від такого податку у 2018 р. пропонується відраховувати 18% на соціальне забезпечення і 14% власне на ПДФО. Протягом наступних 2 років ця схема змінюватиметься на схему “18% - 10%” та “10% - 10%”. Тобто у 2020 р. надходження від податку з доходів фізичних осіб порівну розподілятиметься між соціальним забезпечення та ПДФО.

Втім така система одразу отримала низку критичних зауважень, більшість яких стосується скарг щодо навантаження на роботодавців. Так, учасники дискусії незадоволені тим фактом, що перші 2 роки навантаження щодо сплати податку буде покладено на роботодавця. “Давайте одразу запровадимо модель, передбачену для 2020 р. - 20% ставка податку, яка сплачується за рахунок самої особи”, - говорять учасники круглого столу. Автори цієї ініціативи, зокрема Галина Пилипенко, старший юрист практики податкового права ЮК “Юскутум”, в свою чергу говорить, що така модель пояснюється економічними причинами: надходженнями до бюджету та навантаженням на доходи фізичних осіб.

 

Нагадуємо, проект ліберального ПК його розробники хочуть запровадити з 1 січня 2018 р. Докладніше про проект читайте за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття