З 2018 року в Україні діятиме нова версія УКТ ЗЕД

Аа Аа

Оприлюднено проект Закону “Про Митний тариф України", ухвалений минулого тижня. 17 листопада цей законопроект під реєстр. № 7306 був зареєстрований у Верховній Раді (автор прем'єр-міністр України Володимир Гройсман).

Проект Закону розроблено Мінекономрозвитку разом з ДФС з метою приведення законодавчої бази України у відповідність із системою загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема, шляхом створення Митного тарифу України. В його основу покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), побудовану на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року (ГС-2017) і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (КН ЄС), з  урахуванням зобов’язань в рамках СОТ.

У законі визначено, що Митний тариф України є невід’ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку — ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з УКТ ЗЕД, складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Як зазначено у пояснювальній записці, проектом нового Митного тарифу України не передбачається зміна ставок увізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів.

У проекті Закону зазначено, що ставки ввізного мита можуть встановлюватися або змінюватися виключно шляхом внесення змін до Митного тарифу України в порядку, визначеному законом.

Передбачається, що у разі прийняття цей Закон набере чинності з 01 січня 2018 року.

Попередня стаття Наступна стаття