Як оподатковують послуги з веб-дизайну від нерезидента? Думка ДФСУ

05 Квітня 2016
Аа Аа

У листі від 16.03.2016 № 2735/O/99-99-19-03-02-14 спеціалісти ДФСУ розглянули питання оподаткування послуг з веб-дизайну, отримані резидентом України від нерезидента.

За підпунктом «б» пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу України (далі – ПК України).

Пунктами 186.2 – 186.4 статті 186 ПК України визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг, або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Відповідно до пункту 186.4 статті 186 ПК України місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 ПК України.

Правила оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг нерезидентом, місцем постачання яких визначена митна територія України, у разі їх постачання нерезидентом, встановлені статтею 208 ПК України.

У частині оподаткування податком на прибуток підприємств контролери повідомляють, що згідно з підпунктом 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються податком на прибуток в порядку і за ставками, визначеними пунктом 141.4 статті 141 ПК України.

Відповідно до абзацу «й» підпункту 141.4.1 пункту 141.4 статті 141 ПК України не вважають доходом нерезидента із джерелом їх походження з України, що оподатковується в порядку і за ставками, визначеними пунктом 141.4 статті 141 ПК України, виручку або інші види компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Одночасно податківці зазначили, що відповідно до підпункту 141.4.6 пункту 141.4 статті 141 ПК України резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок на прибуток за ставкою 20 % суми таких виплат за власний рахунок.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів неприбутковою організацією, - ДПС інформує

19 Жовтня 2020

Чи може ФОП надати запит на отримання довідки про доходи через електронні сервіси ДПС України ?

19 Жовтня 2020

Як отримати довідку про відсутність заборгованості в електронному вигляді для участі у тендері?

19 Жовтня 2020

Який порядок переходу на спрощену систему оподаткування для платників єдиного податку 1-3-ї груп?

19 Жовтня 2020

Як отримати витяг про стан розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення?

19 Жовтня 2020

Проведення розрахункових операцій в режимі офлайн: юридичні нюанси

19 Жовтня 2020

Закон № 466: формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації

19 Жовтня 2020

Неприбуткова організація продає товари (основні засоби): коли сплачується податок на прибуток?

19 Жовтня 2020