Втратили статус платника ПДВ і не встигли зареєструвати ПН/РК: чи будуть штрафи?

17 Січня 2018 #ПДВ #штраф #ПН/РК
Аа Аа

У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 101.27) було розміщено роз’яснення щодо застосування відповідальності за відсутність реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН у зв’язку з анулюванням реєстрації платника ПДВ постачальнику таких товарів/послуг до спливу граничних строків для реєстрації цих документів.

Так, контролюючий орган зазначив, що граничні строки для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування встановлені пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПК України), якими є: 

а) останній день календарного місяця, в якому вони складені – для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 1-го по 15-ий день календарного місяця;

б) 15-ий день календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені – для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16-го по останній день календарного місяця;

в) 15-ий день з дня отримання розрахунку коригування покупцем (отримувачем).

Водночас відповідно до пункту 184.5 статті 184 ПК України наслідком анулювання реєстрації платника ПДВ є позбавлення платника ПДВ можливості складання податкових накладних. На підставі вищезазначеного контролюючий орган дійшов висновку, що до особи, яка до сплину граничних строків для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування втратила статус платника ПДВ, передбачених пунктом 201.10 статті 201 ПК України, штрафні санкції за відсутність реєстрації таких документів у ЄРПН не застосовуються.  


 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments