Втрата бухгалтерських документів та цінностей у зоні АТО

11 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України), у своєму Листі від 07.04.2016 року № 7763/6/99-99-19-01-03-15 надала роз’яснення щодо відновлення первинних документів, які зберігалися у зоні проведення антитерористичної операції (далі – АТО).

Зокрема, ДФС України було зазначено, що документи, які зберігалися на території проведення АТО, відновлюються у порядку статті 44 Податкового кодексу України.

Так, у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.

Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Водночас, факт знищення документів у зоні АТО не є підставою для звільнення платника податків (його посадових осіб) від відповідальності, пов’язаною з такою втратою.

Крім того, підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення АТО (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у разі встановлення фактів крадіжок або зловживань, псування цінностей.

Така інвентаризація проводиться тоді, коли буде можливий безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов'язання та власний капітал цих підприємств. А саме, станом на перше число місяця, що настає за місяцем, у якому зникли перешкоди доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, та відобразити результати інвентаризації в бухгалтерському обліку відповідного звітного періоду (відповідно до Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 р. № 879).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments