ВСУ: вирок суду є преюдиційним і веде до визнання документів неналежно оформленими

17 Березня 2016
Аа Аа

26 січня 2016 року Верховний Суд України постановив рішення по справі № 21-4781а15 за позовом ТОВ «Інбуд-ХХІ» до державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Суд зазначив, що факт фіктивності господарської діяльності підприємства не може залишитися неврахованим судами, оскільки статус фіктивного підприємства несумісний з легальною підприємницькою діяльністю, навіть за формального підтвердження її первинними документами.

Таким чином, первинні документи, які стали підставою для формування податкового кредиту та витрат, виписані контрагентом, фіктивність господарської діяльності якого встановлена вироком суду, не можуть вважатися належно оформленими та підписаними повноважними особами звітними документами, які посвідчують факт придбання товарів, робіт чи послуг, а тому віднесення відображених у них сум ПДВ до податкового кредиту є безпідставними.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments