Всеукраїнський аграрний страйк проти змін до ПК України

28 Грудня 2015
Аа Аа

Після протестів під Верховною Радою України аграрії перейшли до більш радикальних методів – блокування головний автошляхів України. Причиною всьому стало прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2016 році» (законопроект № 3688), яким зменшується пільга з ПДВ для сільськогосподарських підприємств залежно від виду їх діяльності.

Протягом дня фермери заблокували дороги на межі Хмельницької, Вінницької та Тернопільської областей, а також трасу Київ – Одеса поблизу Василькова, повідомляє Agravery. На думку аграріїв, створення двох реєстрів ПДВ стане приводом для вимагання хабарів та проявів корупції при формуванні таких реєстрів. Так, норми цього Закону можуть стати згубними для малих та середніх сільгоспвиробників.

Всеукраїнська Аграрна Рада стала ініціатором звернення до Президента України щодо застосування права вето до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

«Даний закон призведе до банкрутства багатьох сільськогосподарських підприємств. Аграрна галузь дає роботу мільйонам людей, а експорт сільськогосподарської продукції забезпечує 30 % валютних надходжень до країни. Знищення аграріїв означає не лише втрату робочих місць та експортної виручки, а ще й призведе до знищення українського села. Саме цього ми і намагаємось не допустити. Тому сільськогосподарська громада закликає Президента України Петра Порошенка накласти вето на закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України…» – зазначає голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments