Європейська Комісія відкриває нове розслідування у справі щодо державної допомоги, отриманої люксембурзькою дочірньою компанією фінської групи

7 березня 2019 року Європейська Комісія оголосила про початок нового розслідування з метою виявлення факту, чи можуть вважатися державною допомогою податкові рішення, надані люксембурзькими податковими органами люксембурзькій дочірній компанії фінської групи. Рішення про відкриття провадження ще не опубліковано. Втім на цьому етапі Комісія сумнівається, що такі дії можуть бути оправдані.

За даними Комісії, розслідування стосується трьох податкових рішень, виданих люксембурзькими податковими органами люксембурзькій дочірній компанії у 2009, 2012 та 2013 роках. Податкове рішення 2009 року вже було розкрито в межах так званого розслідування “Luxleaks” у 2014 році.

Отже, фактичні обставини полягають у такому. Люксембурзька компанія здійснювала внутрішньогрупову фінансову діяльність, що фінансувалася за рахунок безвідсоткових позик (IFL), наданих ірландською компанією тієї ж групи. Податкові рішення податкового органу підтверджують наявність вирахування «фіктивних платежів за відсотками» (термінології, що використовуються Комісією) щодо IFL.

Комісія занепокоєна тим, що, можливо, Люксембург прийняв одностороннє й самовільне рішення про те, що може надавати певній компанії чи групі компаній переваги, що дозволить їм сплачувати меншу суму податку, аніж інші окремі або групові підприємства, чиї операції оподатковуються відповідно до ринкових умов. Тому Комісія прийняла рішення про поглиблене розслідування цієї справи.

Натомість у своїй заяві Міністерство фінансів Люксембургу зазначило, що не надавало незаконну державну допомогу. Міністерство фінансів зауважило, що на момент прийняття податковим органам рішень щодо визнання «фіктивних платежів за відсотками», уряд Люксембургу впровадив значні реформи податкового законодавства, зокрема, впровадивши Директиву ЄС 2016/1164 від 12 липня 2016 року, яка встановлює норми щодо практики протидії ухиленню від сплати податків, що безпосередньо впливає на функціонування внутрішнього ринку та що дії Люксембургу повністю відповідали нормам BEPS та ОЕСР.

Очікувані наслідки розслідування

У разі якщо Комісія дійде висновку про те, що Люксембург надавав компаніям незаконну державну допомогу, то Єврокомісія зможе витребувати у держави Люксембург повернути суму наданої пільги та відсотки від люксембурзької компанії. Таке рішення не матиме прямого правовстановлюючого впливу на інші компанії, які перебувають у аналогічній ситуації та фінансуються за допомогою IFL.

Якщо по закінченню розслідування Єврокомісія дійде висновку, що Люксембург надавав незаконну державну допомогу, рішення Комісії може бути оскаржене у європейських судах.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments