Європейська комісія готує новий законопроект для боротьби з офшором

19 Червня 2017 (0)
Аа Аа

Банки, аудитори та юридичні фірми, які сприяють виникненню офшорних податкових схем перебувають під загрозою застосування суворих санкцій, відповідно до законопроекту, який буде опублікований цієї середи (21.06.2017) в Брюсселі.

Законопроект змусить фінансових посередників автоматично розкривати будь-які нові міжнародні податкові схеми, які пропонуються клієнтам. Ті хто конструює та просуває структури агресивної податкової політики матимуть 5 робочих днів для передачі відповідних відомостей для місцевих податкових служб, згідно з варіантом пропозицій напрацьованих Європейською комісією.

Перебіг строку у 5 днів відповідно до законопроекту розпочнеться як тільки податкова схема стала доступною для клієнта. У випадку наявності декількох фінансових посередників у ланцюзі, один із них у будь-якому випадку буде зобов’язаний оприлюднити інформацію. А якщо всі фінансові посередники знаходяться за межами країн Європейського союзу, обов’язок покладатиметься на клієнта.

“Кінцевою метою такої ініціативи є створення механізму, який змусить фінансових посередників відмовитися від конструювання та просування таких схем”, заявляють в комісії.

Нові правила набудуть чинності в 2019 році та націлені на виявлення податкових схем, які зачіпають більш, ніж одну країну, поки одна із юрисдикцій знаходиться в ЄС.

З 2004 року, зводи законів Сполученого Королівства містять правове регулювання, що покладає обов’язок на тих, хто продукує податкові схеми надавати відомості податковим органам. Португалія та Ірландія мають схожі правила. Проте пропозиції комісії посилять уже існуючі обов’язки фінансових посередників так як всі члени ЄС будуть обмінюватися інформацією про виявлені податкові схеми кожні 3 місяці. Крім того, планується створити центральний каталог податкових схем, до якого матимуть доступ всі країни ЄС.

Існує вірогідність, шо відповідні норми не будуть імплементовані в Сполученому Королівстві. Проте якщо Британія планує залишитися частиною єдиного ринку, остання буде змушена прийняти тотожні правила як і всі повноправні члени союзу.

Нещодавні дослідження показують, що переважна більшість посередників знаходиться в Гонконзі, Сполученому Королівстві та США. Так в Оffshore Leaks Database, яка містить інформацію з Панамських документів визначає близько 140 посередників пов’язаних з юридичними особами, що знаходяться в офшорній зоні. 90% із них мають офіс чи філіал в Європі.

Найбільш активними посередниками були швейцарські банки UBS та Credit Suisse, які були пов’язані із 24 500 офшорними компаніями відповідно до звіту наданого в Європейському парламенті. Серед інших не менш відомою є Trident Corporate Services, яка була пов’язана із 8500 офшорними компаніями.

Підготовлено на основі матеріалів Theguardian

 

Попередня стаття Наступна стаття