Європейська Бізнес Асоціація виступила проти переведення системи СМКОР у тестовий режим

05 Жовтня 2017 (0) #Блокування ПН'РК #EBA
Аа Аа

Нагадуємо, що в Україні працює система моніторингу ПН/РК, яка оцінюється дуже полярно. Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики на чолі з Ніною Южаніною підготував законопроект, який має на меті перевести у  тестовий режим роботу СМКОР через проблеми та неможливість працювати для представників реального бізнесу.  Документ був зареєстрований у Раді 15 вересня 2017 року. Проте після реєстрації законопроекту його неоднозначно прийняли представники Мінфіну, які офіційно висловили свою позицію, а також 04 жовтня запропонували свої варіанти вирішення проблеми. 

Також, на подив суспільства, проти прийняття законопроекту виступила і Європейська бізнес-асоціація (далі – EBA), зазначивши, що «компанії - члени Асоціації високо цінують зусилля Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, спрямовані на покращення умов ведення бізнесу, а також захист інтересів добросовісних платників податків. Комітет неодноразово демонстрував свою наполегливість та своєчасність реагування у напрямку адресування проблемних питань, з якими стикаються представники бізнесу».

Однак, наголошується у повідомленні EBA, прийняття законопроекту № 7115  є недоцільним через низку причин. «Проблема з блокуванням реєстрації податкових накладних мала місце, і особливо гостро про це повідомляли наші компаній влітку. Разом з тим варто зазначити, що проблема здебільшого вже вирішена, тому актуальність законопроекту, на нашу думку, сьогодні вже невисока. Ряд компаній, не дивлячись на певні складнощі процесу, все одно заявляють про те, що запроваджена система дає їм прозорий механізм реалізації законного права на відшкодування ПДВ, і вони не бажають повертатися до «ручного» механізму», - зазначається на сайті.

Представники EBA занепокоєні, що  порушується принцип стабільності податкового законодавства через те, що згідно з проектом зміни, котрі стосуються порядку обчислення і сплати податків, не можуть вноситися пізніше як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду.

Представники EBA говорять, що існує дві проблеми, які стануть перед платниками: 1) законопроект № 7115 не сприятиме покращенню процедури адміністрування ПДВ, а лише тимчасово змінить чинні норми податкового законодавства. Платники податку вимушені будуть двічі адаптуватися до змін (перший раз – у випадку прийняття законопроекту № 7115, другий – після розробки нових норм Урядом); 2) до того ж автори законопроекту не надають належне економічне обґрунтування необхідності внесення таких змін, зокрема, не досліджено можливий негативний вплив на обсяги сплати податків.

Також, на думку Асоціації, існує ризик, що призупинення дії норм щодо безумовності податкового кредиту фактично поверне солідарну відповідальність платників податків за будь-які порушення по ланцюгу постачання, що може призвести до збільшення випадків невідшкодування ПДВ добросовісним платникам податків та адміністративних і судових оскаржень.

Експерти Асоціації висловлюють занепокоєння, що надання ДФС повноважень щодо зупинки податкових накладних без урахування встановлених законодавством критеріїв ризику фактично повертає механізм, який несе значні корупційні ризики. Зміни до порядку реєстрації податкових накладних призведуть до необхідності документальних перевірок заявлених до відшкодування сум, що несе ризики зловживань зі сторони контролюючих органів та фактично скасовує автоматичне відшкодування.

У релізі говориться, що Асоціація вже направила відповідне офіційне звернення з проханням відхилити законопроект № 7115.

Також нагадаємо, що вчора мали голосувати за законопроект № 7115 у Комітеті Верховної Ради. Проте за відсутності кворуму проект не був винесено на голосування.

 

Попередня стаття Наступна стаття