Єврокомісія розкритикувала «агресивну» податкову політику Кіпру

15 Березня 2018 #Кіпр #Єврокомісія
Аа Аа

Європейська комісія розкритикувала сім країн - членів ЄС за "агресивну" податкову політику, спрямовану на залучення багатонаціональних компаній шляхом створення "податкових гаваней".

Про це повідомляє The Associated Press.

Єврокомісія вказала на Бельгію, Кіпр, Угорщину, Ірландію, Люксембург, Мальту та Нідерланди, стверджуючи, що ці країни впроваджують податкову політику, яка підриває цілісність європейського єдиного ринку.

"Ці практики можуть поставити під загрозу справедливість та рівні умови діяльності на нашому внутрішньому ринку і вони збільшують навантаження на платників податків ЄС", - сказав єврокомісар П'єр Московічі.

"Ми повинні бути впевнені, що справедливе оподаткування стає нормою, як правило без будь-яких винятків, за межами та всередині ЄС", - додав він.

Також було висловлено стурбованість стосовно країн, які впроваджують податкові режими, спрямовані на залучення таких транснаціональних корпорацій, як Amazon, Facebook та Starbucks. Проблема в цьому контексті полягає в тому, що такі компанії в кінцевому підсумку сплачують менше податків порівняно з іншими платниками-резидентами згаданих країн.

"Великі правопорушники – це не тільки віддалені тропічні місця, такі як Панама та Бермудські острови", - сказав Свен Гіґолд, представник "зелених" у Європейському парламенті.

Було висловлено думку, що політика ЄС стосовно ставки податку на прибуток повинна бути направлена на її зменшення,  більше  уваги потребують саме проблеми податкового режиму, який зобов’яже компанії сплачувати податки безпосередньо в країнах, де вони отримують прибуток.". За даними Єврокомісії, втрати держав від неналежного оподаткування, коли компанії, що отримують прибуток, джерелом походження якого є різні країни ЄС, сплачують податки лише в одній з них, яка має найбільш вигідний податковий режим, оцінюються в межах 50-70 мільярдів євро (62-86 мільярда доларів).

 

Так, наприклад, Єврокомісія зробила висновок, що ірландське податкове законодавство дозволило найбільшій світовій компанії за ринковою капіталізацією – Apple  –  платити менше податків ніж інші підприємства з 1991 року шляхом застосування значно нижчої ставки податку. Єврокомісія зобов’язала стягнути з гіганта суму податків близько 13 млрд євро.

Прем'єр-міністр Люксембургу вважає цю критику необґрунтованою, та попереджає, що першочергово ЕС повинен керуватися довгостроковими інтересами.

"Я думаю, що принцип Європейського Союзу полягає не в тому, щоб зіставляти одну країну з іншою, а в тому щоб країни намагалися вести конструктивний діалог та знайти рішення, які б задовольнили усіх", - заявив прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'єр Беттель напередодні  зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском, який координує погляди 28 держав - членів ЄС.

Останнім часом увага до податкової практики Люксембургу була в центрі уваги. Минулого жовтня Єврокомісія дійшла висновку, що податковий режим в Люксембурзі подарував Amazon податкові пільги вартістю близько 250 мільйонів євро. За словами комісії, Amazon платила в чотири рази менше податку ніж місцеві компанії. Люксембург оскаржив це рішення.

Беттель, який заявив, що його країна заінтересована в підвищенні прозорості податкової системи ЄС, також заперечував проти ідеї, що узгодження податкового законодавства в ЄС повинне прирівнюватися до підвищення податків у той час, коли адміністрація Трампа в Сполучених Штатах скоротила податки, особливо ті, що стосуються середнього та великого бізнесу.

"Проблема в тому, що коли йде мова про узгодження та гармонізацію податків, це ніколи не діалог про зменшення податків, а лише їх подальше зростання, - сказав він, додавши: – Ми не повинні забувати про тисячі робочих місць, що знаходяться в Європі, і ми можемо втратити їх, якщо компанії вирішать переїхати до Сполучених Штатів, оскільки їх податковий режим більш сприятливий".

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments