Єврокомісія надає рекомендації щодо уникнення агресивного податкового планування державам-членам CRS

Європейська Комісія опублікувала рекомендації для деяких країн-членів CRS на наступні 12-18 місяців. Рекомендації стосуються політики агресивного податкового планування.

Державами, на адресу яких видані рекомендації, є Кіпр, Угорщина, Ірландія, Люксембург, Мальта і Нідерланди.

Зазначені країни вжили всіх необхідних заходів для уникнення агресивного податкового планування, втім високий рівень виплат дивідендів та відсотків щодо ВВП свідчить про те, що податкові правила цих держав використовуються компаніями, котрі здійснюють агресивне податкове планування.

Відсутність виплат дивідендів, відсотків і роялті компаніями-резидентами цих держав на користь резидентів третіх країн можуть призвести до того, що ці платежі взагалі не підлягатимуть оподаткуванню в юрисдикції одержувача. Відсутність таких податків разом з правилами корпоративного оподаткування може і надалі продовжувати сприяти агресивному податковому плануванню.

Кіпр

Необхідно ретельно контролювати схему відрахування відсотків щоб запобігти будь-якому зловживанню в контексті агресивного податкового планування. Схема для натуралізації інвесторів на Кіпрі, за винятком схеми інвестування, надає доступ до низької персональної ставки податку на доходи від іноземних фінансових активів і не вимагає від фізичної особи витрачати значну частину часу перебування в юрисдикції, що пропонує таку схему уникнення оподаткування. Ці схеми були визначені ОЕСР як такі, що мають потенційно високий ризик неправильного використання для цілей обходу автоматичного обміну фінансовою інформацією.

Рекомендація: розглянути особливості податкової системи, що можуть сприяти агресивному податковому плануванню окремими особами та транснаціональними корпораціями, зокрема, за допомогою вихідних платежів.

Угорщина

Угорщина реєструє високий рівень надходжень до капіталу та відрахувань через установи спеціального призначення, які не мають впливу або незначною мірою впливають на економіку.

Рекомендація: продовжувати процедуру спрощення податкової системи, направляючи її на боротьбу з ризиками агресивного податкового планування.

Ірландія

Обмежене застосування податків на вилучення (тобто від резидентів ЄС до резидентів третіх країн) роялті та виплати дивідендів компаніями, що знаходяться в Ірландії можуть призвести до уникнення сплати податків у цілому, якщо вони також не підлягають оподаткуванню в юрисдикції отримувача.

Рекомендація: продовжувати розглядати особливості податкової системи, які можуть сприяти агресивному податковому плануванню, і зосередитися, зокрема, на вихідних платежах.

Люксембург

Переважна більшість прямих іноземних інвестицій здійснюється за рахунок суб'єктів спеціального призначення. Відсутність податків на виплату на вихідні (наприклад, від резидентів ЄС до резидентів третіх країн) виплати відсотків та роялті та звільнення від сплати податків на виплату дивідендів за певних обставин може призвести до того, що ці платежі взагалі не будуть оподатковуватися в юрисдикції отримувача.

Рекомендація: розглянути особливості податкової системи, які можуть сприяти агресивному податковому плануванню, зокрема, за допомогою вихідних платежів.

Мальта

Незважаючи на те, що режим відрахування відсоткового інтересу Мальти допоможе знизити поріг боргового капіталу, правила протидії зловживанню схемою у поєднанні з високою ставкою та режимом на основі акцій вимагають ретельного моніторингу, щоб запобігти будь-якому неправильному використанню агресивного податкового планування. Незважаючи на те, що програма «Індивідуальні інвестори для Мальти» та «Мальта-резиденція і віза» не надають дозвіл на проживання в податкових цілях, то з дотриманням окремих вимог, дохід «без резидентства» може бути звільнений від режиму якщо дохід не перераховується на Мальту без суттєвої фізичної присутності. Такий дохід був визначений ОЕСР як такий, що має потенційно високий ризик неправильного використання для цілей обходу автоматичного обміну фінансовою інформацією.

Рекомендація: розглянути особливості податкової системи, які можуть сприяти агресивному податковому плануванню окремими особами та транснаціональними корпораціями, зокрема, за допомогою вихідних платежів.

Нідерланди

Велику частину запасу прямих іноземних інвестицій займають підприємства спеціального призначення. Відсутність утриманих податків на вихідні (тобто від резидентів ЄС до резидентів третіх країн) роялті та виплати відсотків можуть призвести до того, що ці виплати взагалі не будуть оподатковуватись (якщо вони також не підлягають оподаткуванню в юрисдикції отримувача). Оголошення програми реформ щодо оподаткування, включаючи податки на утримання роялті та виплату відсотків у випадку зловживань або платежів в юрисдикціях з низьким оподаткуванням є позитивним кроком для зниження агресивного податкового планування і має бути ретельно переглянута.

Рекомендація: розглянути особливості податкової системи, які можуть сприяти агресивному податковому плануванню, зокрема, шляхом виплати за кордон чи впровадження оголошених заходів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments